איך להכיר את השוק הנדל”ן שבחרתם לעומק – פרק שני מספר הדרכה חדש


עכשיו שידוע איזה שוק בדיוק אנחנו מתרכזים בו (ראה פרק קודם) עומדת בפנינו המשימה של הכרת השוק לעומק.

ולעומק, אני מתכוונת שאם יציעו לכם עסקה בשוק שלכם (גם אם יעירו אותכם בשתיים בלילה משנתכם) תדעו בוודאות אם אתם מעוניינים בה מפני שזאת עסקה במחיר נמוך – עסקה מעולה. או שזו עוד הצעה אחת מהרבה הצעות שתבחנו.

אז איך מגיעים לכזאת רמה של היכרות? כך שתכירו כל בניין והדיירים, אופי ומוצא הדיירים, אופי הבנייה, כמה קומות יש בכל בניין ואיזה קומה מועדפת, תמהיל הדירות (3 חד’ 4 חד’ וכו’) מהתוכניות הבנייה באיזור ועוד ועוד מאפיינים שיוכלים להשפיע על המחיר ומגמת המחיר (עלייה או ירידה).

הדבר הראשון שעליכם לעשות זה ללכת ולראות לבדכם (ללא תיווך בשלב הזה) כמה שיותר נכסים באותו השוק. אם אתם מתקשים למצוא נכסים באתרי האינטרנט ושלטים למכירה לכו לראות דירות להשכרה דפקו על דלתות ותגידו שאתם רוצים לקנות דירה בבנין. הפעילו את הדמיון והתעוזה ומצאו דרכים לראות כמה שיותר נכסים מכל סוג – כך תכירו לעומק את הבנינים ואת סוגי הדירות השונות. חשוב, זכרו בשלב הזה אתם לא מחפשים נכס להשקעה, אלא מחפשים לראות כמה שיותר נכסים ולהכיר את השוק הנבחר לעומק. לכן, כל נכס שתראו יעמיק את ההיכרות שלכם עם השוק.

הדבר הבא, שיעשה תוך כדי שאתם רואים נכסים לבד, הוא לדבר עם כמה שיותר אנשים בשכונה. מי שמראה לכם דירה – דברו איתו. ילדים שמשחקים בגן משחקים – דברו איתם. המוכר במכולת – דברו איתו. פיתחו בשיחה עם כל אדם.
גם כאלה שלא דוברים עברית אפשר לפתח איתם שיחה וללמוד מהם על השכונה ועל העדפות האישיות שלהם. המידע על השוק שקיים אצל התושבים של השכונה הוא עצום ואמיתי. אלא הם באמת רחשי הלב של התושבים שמשנים את מפת הנדל”ן, שלא לדבר שמדיבור עם השכנים תוכלו הרבה פעמים למצוא נכס מתאים להשקעה.

טיפ חשוב: השיחה עם השכנים היא לא דיאלוג, אלא יותר, אתם שואלים שאלות ונותנים לאנשים לדבר, ככל שהם ידברו יותר, תגיעו ליותר מידע. התפקיד שלכם הוא להקשיב! לראות נכסים ולדבר עם אנשים זה משהו שאני עושה תמיד כדי להמשיך ולהיות מעורה בשוק שלי.

כדי להקדיש לשלב הזה כמה שבועות, יחד עם זאת אפשר תוך כדי ללכת לרשות המקומית (עירייה, מועצה) ולדבר עם מהנדס העיר או אחד האנשים שעובדים במחלקת הנדסה, כדי לדעת האם יש תכניות בניה חדשות לשוק שלנו. ומה התכניות לגבי כל הישוב והאם הם ישפיעו על השוק שלנו. פעמים רבות תוכלו למצוא מידע חשוב באתרי הרשויות המקומיות.

לדוגמה: שכונת בית אליעזר בחדרה, מחלף בכביש תשע החדש מוקם בימים אלה בקירבת השכונה, דבר שישפר את דרכי הגישה לשכונה וישפיע לטובה על מחירי הנדל”ן.

כדי גם לגלוש לאתר הלמ”ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה), לכתוב את שם הישוב בתיבת החיפוש ולעבור על כל החומרים. אני חייבת לציין שבהתחלה המידע באתר הזה, נראה לי כמו ג’יבריש, אבל לאט לאט התחלתי להבין את השפה – ולהבין את השוק שלי לעומק.

עכשיו לאחר שעשינו עבודת היכרות מעמיקה, אנחנו בעלי ידע ומוכנים להתחיל לעבוד עם מתווכים, שהם מבלי לדעת זאת חלק “מהצוות שלנו”…

ראו פרטים על הקורס “נדל”ן להצליח ולהרוויח”
יומיים שלמים של ידע נדלני יקר ערך.
בקורס תלמדו:

  • איך להקים צוות שיעזור לכם להצליח בכל השקעה
  • איך לעבוד נכון עם מתווך כך ישמור לכם את כל העסקאות טובות
  • מה הן דרכי התקשורת שיפתחו לכם את הדלת לכל מידע נדלני חשוב
  • תקבלו שאלונים מוכנים לתושבי השכונה ולעייריה – כדי שתוכלו למצוא כמה שיותר מידע
  • ועוד מידע וחומרים רבים שיעזרו לכם להשקיע ולהרוויח

 

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך