כשכולם הופכים לדובים – תהיה נמר שלג!

24/12/2020

רוב משקיעי הנדל"ן הם כמו דובים, וזה דווקא יכול לעבוד לטובתך! לדובים אין כוח לחורף. איך שמתחיל קצת להתקרר, הם אוכלים ארוחה גדולה, מכינים איזה כוס תה, מורידים שמיכת פוך…

רותם נמיר פרדס

background 266

רוב משקיעי הנדל”ן הם כמו דובים, וזה דווקא יכול לעבוד לטובתך!

לדובים אין כוח לחורף.

איך שמתחיל קצת להתקרר, הם אוכלים ארוחה גדולה, מכינים איזה כוס תה, מורידים שמיכת פוך מהבוידעם, לוקחים ספר עבה (מסתבר שדובים מעדיפים עמוס עוז…) ונכנסים למערה עד האביב!

ומי עוד מתנהג ככה?

אנשים!

כלומר, היינו מתים להיכנס למיטה כל החורף כמו הדובים.

אי אפשר.

במקום זה אנחנו מורידים פעילות. פחות יוזמים, עושים רק מה שחייבים, ופחות מתעסקים בדברים שיקדמו את “התכנית הגדולה”.

ואיפה זה בולט במיוחד?

בשוק הנדל”ן.

במיוחד הנדל”ן הפרטי, להשקעה.

ובמיוחד אצל יזמים שזה לא המקצוע שלהם, אלא חלק מתכנית יותר גדולה, של דאגה לעתיד, וחתירה לחופש.

יזמים שלקחו על עצמם משימה שאין לה בוס, או לו”ז או דדליין, והם מוצאים לה זמן בין עבודה למשפחה ל… מלא דברים אחרים. אני מרשה לעצמי לנחש – יזמים כמוך…

למה זה קורה? למה שוק הנדל”ן “נרדם” בחורף?

מיליון סיבות, הימים קצרים יותר, כלומר, יש פחות שעות אור, ולא תאמינו כמה שזה משפיע! יום אחרי יום יש הרגשה שהיום נגמר מוקדם מידי ולא הספקנו כלום, אז עכשיו להוסיף עוד משהו ללו”ז??? קר ורטוב.

פחות כיף לצאת לשטח… אין עוגנים!

זאת תקופה בלי חגים (בסדר, ט”ו בשבט…. הבנת למה הכוונה) בלי חופשות משמעותיות, בלי אף תאריך ראוי לציון בלוח השנה שתוכל להגיד לעצמך לסיים משימה X עד לתאריך הזה וגם – רטוב וקר…. כבר אמרתי? כל מה שרוצים זה לחזור הביתה ולהתכרבל עם איזה כוס שוקו / תה / קפה. “אוקיי רותם, הבנתי, עשית לי חשק לחזור למיטה.

אבל עדיין לא הבנתי, איך כל הסיפור הזה יכול לעבוד לטובתי?” פשוט מאד, בוא נחשוב על הצד השני – על המוכרים. דירה שנמצאת בשוק מהקיץ ולא נמכרה – פתאום זוכה להרבה פחות התעניינות. האם היא פחות אטרקטיבית עכשיו?

לא!

פשוט הדובים מחכים לאביב… הרבה בעלי דירות לא מבינים את זה.

הם חווים תסכול וקצת לחץ: “הנכס לא נמכר כמה חודשים ועכשיו כבר אף אחד לא מתעניין!” (פלאשבקים לכיתה ז’ שבחרו אותם אחרונים לקבוצת כדורגל…) זה מציב אתכם בעמדה מצוינת למשא ומתן.

זה מאפשר לכם למצוא יותר מציאות, זה מאפשר לכם, אפילו בשוק המקומי (שמי שלא מבין הספיד אותו מזמן), לייצר יתרון משמעותי ולהשיג עסקה טובה. כל מה שצריך לעשות הוא להיות קצת יותר כמו נמר שלג, וקצת פחות כמו דב! נמרי שלג, דווקא מצליחים יותר בחורף.

הם אמנם צדים כל השנה, אבל בחורף הם מנצלים את היכולת להגיע קרוב יותר לטרף, כי השלג שקט, כי יש פחות תחרות על הציד, כי כולם יותר עייפים, ודווקא בחורף נמרי שלג מצליחים לצוד בצורה טובה יותר מהקיץ!

בדיוק ככה, אתם יכולים לנצל את החורף, זמן שהמתחרים שלכם מעדיפים להישאר בבית, והמוכרים כבר מתחילים להרגיש לחץ, הוא זמן בו אתם יכולים למצוא עסקאות טובות יותר, אטרקטיביות יותר, רווחיות יותר! אבל רגע. שנייה לפני שאתם רצים להתנפל על הדירה הראשונה שאתם נתקלים בה, ומנסים להכריח אותה להיות מציאה “כי חורף ואתם נמרי שלג…” חשוב לי להדגיש: לא כל הדירות בחורף הן מציאות, לא כל המוכרים בלחץ, לא כולם דובים… חשוב לדעת איך לנצל את התקופה הרדומה לטובתכם, רק בתנאי שאתם כבר יודעים לעשות את זה נכון! את המחקר, את הבדיקות של הדירה, והשכונה, והעיר, את החישובים של המימון, וההון העצמי, והערכת מחיר לשיפור ולעליית הערך ו… בקיצור, שאתם יודעים איך בנויה עסקת נדל”ן טובה.

אז לסיכום: נדל”ניסט חכם, יודע שבחורף, הוא חייב דווקא להגביר פעילות, כי אז יש לו יתרון. גם אם קר בחוץ וגשם. והכי חשוב – אחרי שתצליחו לעשות כמה עסקאות נדל”ן מוצלחות, להיכנס למיטה לכל החורף כבר לא יהיה כל כך דמיוני…

בהצלחה שלכם, רותם

רוצים עוד מידע כיצד להתקדם להשקעת נדל״ן? הכנתי לכם מדריך להשקעות בזמן משבר לפרטים נוספים – לחצו כאן

 

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

לכל הפוסטים

 • כמה רומנטי לרכוש מגרש חקלאי… או שלא?

  רותם נמיר פרדס

  במהלך שיחה עם חברה טובה היא שאלה אותי: ״מה דעתך שארכוש מגרש חקלאי להשקעה? יש לי סכום כסף קטן יחסית…

  למה הטלפון שלי שותק (47)
  אם אני יכולה כל אחד יכול, להשקיע ולישון טוב בלילה
 • איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי

  רותם נמיר פרדס

  איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי? ואיך הייתי בוחרת אותה היום? אי שם לפני כ15 שנה רכשתי את הדירה הראשונה…

  למה הטלפון שלי שותק (34)
  אם אני יכולה כל אחד יכול, להשקיע ולישון טוב בלילה
 • מה יותר מפחיד אתכם בפנסיה?

  רותם נמיר פרדס

  בשלנים יקרים, קחו רגע למחשבה עם יד על הלב… מה יותר מפחיד אתכם? להשקיע בנדל״ן ולבסס את העצמאות הכלכלית שלכם…

  למה הטלפון שלי שותק (35)
  להשקיע ולישון טוב בלילה