מחובות רעים לחובות טובים

דבר ראשון נבין מהו חוב רע, זה חוב שלא מייצר לנו כסף, לדוגמא מינוס כרוני בחשבון הבנק, הלוואה לכיסוי הוצאות, הלוואה לבר מצווה וכו׳ לעומת זאת חוב טוב זה חוב שכן מייצר לנו כסף, לדוגמא משכנתא לרכישת דירה להשקעה, הלוואה להקמת עסק וכו׳

חשוב לי לדבר על הנושא מפני שהרבה אנשים חיים במינוס עם מעט חסכונות והתחושה שלהם שלעולם הם לא יצליחו להתרומם ולהגיע לביטחון כלכלי ולהפוך את החובות הרעים שלהם לחובות טובים. ואז בואו ניגש לעניין עצמו, טלי ועודד (השמות האמיתיים שמורים במערכת) זוג בשנות החמישים פלוס 3 ילדים.

מצבם כזה:

 • גרים בשכירות ומשלמים 8,500
 • הכנסה 37,000
 • חובות (רעים) 250,000
 • החזר חודשי 4800
 • מינוס כרוני 15,000
 • חסכונות 200,000
 • ללא נכס נדל״ן
 • ההורים נותנים מיליון שקל בתנאי שיקנו דירה בארץ
 • הם חיים ללא חשבון ולכן יש להם מינוס גדול והם לא מצליחים לחסוך, הם מרגישים חסרי ידע ולכן חסרי
  ביטחון.

התוצאה היא שהמיליון שההורים מציעים, שוכב בבנק ומעלה אבק. לאחר שיחה ארוכה כדי להבין מה הם רוצים התחלתי להציע להם: חו״ל – לא, דירה חדשה מקבלן – לא רוצים משכנתא גדולה, השקעה פאסיבית – לא… בסופו של דבר הגענו למסקנה שדירת יד שניה בארץ זאת ההשקעה המתאימה להם ביותר שתשאיר להם כמה שיותר אפשרויות, המשכנתא על הדירה תהיה נמוכה מה שמבטיח ששכר הדירה יכסה אותה. זאת התוכנית: הם יקנו דירה בטווח המחיר של 800,000 ויקחו עליה משכנתא בגובה החובות שלהם 265,000 (חובות רעים+ מינוס כרוני) עם הכסף הזה הם יסגרו את החובות ויתאפסו בחשבון העו״ש ללא מינוס. שכר הדירה שיתקבל (הכנסה נוספת) – 3200, יכסה את החזרי המשכנתא. מה שמאפשר להם לחסוך את ה4800 שעד עכשיו הלכו להחזרי החובות. לאחר כיסוי ההוצאות הנלוות של קניית הדירה ישאר בידם סכום של כ-150,000 שאותו הם כנראה ישקיעו בחו״ל.

מקווה שהסיפור של טלי ועודד יתן השראה ותובנות לאנשים נוספים שנמצאים במצב דומה וחושבים שאין להם סיכוי.

חשובה לי ההבנה שלכם שבעזרת חשיבה יצירתית ורכישת נדל״ן אפשר לסגור את החובות הרעים ולהפוך אותם לחובות טובים.

בהצלחה,

רותם

נ.ב. השיח בגדול מדבר הרבה על אקזיט, תשואה גבוהה, עלית ערך ועוד מילים גבוהות… ההיתפסות על המושגים האלה יוצרים לנו תמונה צרה שלא מועילה להרבה אנשים. הרי התשואה על הדירה שהצעתי להם תהיה אפסית מפני שכולה תלך לכיסוי המשכנתא. ויחד עם זאת ישתחררו להם 4800 שח כל חודש שאותם יוכלו לחסוך! כל זה ע״י רכישת נדל״ן ולקיחת משכנתא שתכסה את החובות.

במילים אחרות, הם לא יעשו אקזיט ולא תהיה להם תשואה גבוהה, יתכן שתהיה עליית ערך אבל לא בשביל זה נעשה המהלך.

יש חשיבות גדולה בהתאמת הפיתרון לאדם תוך כדי שאנחנו שמים בצד את המילים המצואיסטיות שלכאורה מגדירות את ההשקעה.

רוצים עוד מידע כיצד להתקדם להשקעת נדל״ן? הכנתי לכם מדריך להשקעות בזמן משבר לפרטים נוספים – לחצו כאן

 

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך