חברים שלי כמעט פיספסו עסקה מעולה ומה איתך?


הכל התחיל בזוג חברים טובים,
הם פנו אלי שאעזור להם למצוא דירה להשקעה, אני מצידי לא הייתי נלהבת, אתם יודעים חברים טובים לא כדאי לעשות איתם עסקים…
ידעתי שהם לא מבינים בהשקעות נדל”ן ולמרות שאני אהיה להם כמו אמא, אמצא להם את הנכס ואייעץ כל הדרך, הם אלה שצריכים להחליט והם אלה שצריכים להכניס את היד לכיס ולשים את הכסף.

עיסקה מעולה

מניסיוני אלה שני דברים שלאנשים רבים קשה לעשות…
אפילו משקיעים שלמדו אצלי בקורסים ו”מדברים את השפה הנדלנית” שיודעים ומכירים את השוק, ומבינים את חשיבות קבלת ההחלטות במהירות ויודעים איך לגייס כסף – גם להם קשה לעשות את הצעד הראשון, אז בטח ובטח למי שאין כל הכשרה וידע נדלני.
אפשר להגיד לזכות זוג החברים שלמרות שניסיתי “למשוך את הזמן…”, הם מצידם התקשרו כל כמה ימים והראו לי את הנחישות שלהם. עד שנכנעתי והפנתי אותם לנכס הנכון בשבילם.

ומהו הנכס הנכון לזוג חברים טובים שאין לו כל ניסיון בנדל”ן?

מצאתי להם נכס במחיר “מציאה” (זאת אומרת במחיר נמוך ממחיר השוק) 3 חדרים 70 מ”ר קומה שלישית משופץ מהיסוד. ולמה חשבתי שהנכס מתאים להם?
העובדה שהנכס משופץ מהיסוד חוסכת להם כ-30 אלף ₪ וחודשיים של שיפוצים. זאת אומרת שברגע שיהפכו לבעלי הדירה החוקיים, הם יוכלו להשכיר אותה ולקבל תשואה מיידית על ההשקעה.

הכל נראה מושלם, נכון?

אז זהו שלא, מפני שהיה להם מאוד מאוד מאוד קשה להגיע להחלטה…
אין לנו זמן למשא ומתן אולי בשבוע הבא…
אין לנו זמן לדבר עם העו”ד…
לקחת משכנתא נורא קשה, יקח כמה חודשים…
אלה הם רק חלק מהתירוצים שנתנו כדי להמנע מלקחת את ההחלטה עצמה של הקנייה.
ובנוסף, תוך כדי שהם מתמהמהים, המתווך שהיה מעורב בעסקה אומר לי שאם הם לא מקבלים החלטת קנייה מיידית הוא מוכר את הדירה למישהו אחר שכבר הציע מחיר גבוה יותר.

בקיצור – לחץ!

מה שגרם להם להתעכב עוד יותר.
החברים הטובים שלי עומדים לפני החלטה משנה חיים ואני מנסה בזהירות להראות להם שזו השקעה מעולה. חבל לי מפני שאני יודעת שהשקעה בנדל”ן יכולה להביא להם ביטחון כלכלי – אני מאחלת להם את כל הטוב שבעולם. אבל רק הם יכולים לקחת את ההחלטה ולבצע את הנדרש.
ופה אני מצטערת שאין להם את הידע הנחוץ איך לנתח את השוק, איך לראות עוד דירות באיזור, איך להכיר את האוכלוסיה, רמת המחירים, בתי הספר, תוכניות הבנייה, ועוד ועוד מידע שיוכל לעזור להם להחליט ובמהירות את ההחלטה הנכונה.
לשמחתי הרבה, בסופו של דבר הם החליטו לקפוץ למים. ולשמחתם הם גילו שהמים חמימים ונעים מאוד להשתכשך בהם.
ועכשיו המתווך מחפש להם שוכר…


 

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך