למה דווקא לקנות דירה להשקעה?

25/02/2019

המסע שלי לעצמאות כלכלית התחיל בגיל מאוחר יחסית, עד אז נתתי לחיים להוביל אותי. עבדתי מפני שחייבים לעבוד, מפני שערך העבודה היה מאוד גבוה אצלי, אלה הערכים שגדלתי עליהם בקיבוץ.…

רותם נמיר פרדס

background 309

המסע שלי לעצמאות כלכלית התחיל בגיל מאוחר יחסית, עד אז נתתי לחיים להוביל אותי. עבדתי מפני שחייבים לעבוד, מפני שערך העבודה היה מאוד גבוה אצלי, אלה הערכים שגדלתי עליהם בקיבוץ.
הכסף שקיבלתי כשכר עבודה היה משני. לא התעסקתי עם חשבונות הבנק, תשלומי חשבונות… המחשבה על חיסכון ועל העתיד היתה רחוקה ממני.
מה שכן, היו לי הרבה חלומות על כסף… והרבה כסף.

אני זוכרת שגרנו בארה״ב היינו קונים כרטיס לוטו בדולר אחד (זה כל מה שיכולנו להרשות לעצמנו), אחרי הקנייה בזמן עד ההגרלה היה לנו זמן לחלום – מה נעשה עם הכסף?
בלילה לפני השינה, יכולתי לחלום ולדמיין את הבית הגדול עם בריכה שאגור בו, רהיטים מדהימים, גינה, פאטיו, ג׳קוזי, מכונית גדולה ויפה, נסיעות למקומות אקזוטים, מסעדות והרבה הרבה בגדים, נעליים ועוד נעלים ועוד נעליים.
למחרת הסתבר שלא זכינו בהגרלה… והכל התחיל מחדש 🙂

מציאות שונה

השינוי המבורך שלקח אותי לעצמאות כלכלית הגיע בבת אחת, פתאום נפל האסימון! אני חייה את מציאות חיים שבחרתי לעצמי! אני רשאית ויכולה לבחור משהו אחר, מציאות שונה!
אני זוכרת את ההתרגשות של הגילוי והלמידה החדשים. הבנה ברורה ובהירה שאני יכולה להגיע לביטחון ועצמאות כלכליים.
התחלתי ללמוד דברים חדשים שלא חשבתי שאלמד ואעסוק בהם אי פעם. בחרתי להתמקד בהשקעות נדל״ן, הרגשתי שהגעתי הביתה – תרתי משמע.
יצרתי לעצמי את המקום והדרך שהובילו אותי לביטחון ועצמאות כלכליים.
כאשר אנחנו בוחרים להשתנות ולשנות את המציאות שלנו הכל משתנה… אנחנו משפיעים גם על הסביבה שלנו וכולם משתנים יחד איתנו.
המשפחה הקרובה והרחוקה שלי כולם מבינים היום את החשיבות של ההשקעה בנדל״ן ופועלים בנושא.

תחשבו רגע מה באמת חשוב לכם בחיים?

האם הייתם מרגישים אחרת אם היה לכם ביטחון ועצמאות כלכליים?
נושא הכסף משפיע על כל תחום בחיים שלנו ובמיוחד על מדד האושר.
אם יש לנו ביטחון כלכלי נוכל לעסוק במה שאנחנו אוהבים, לא נריב עם בן או בת הזוג, נישן טוב בלילה ונקום כל בוקר בראש שקט, נוכל להעניק לילדים שלנו את כל מה שחשוב להתפתחות שלהם, נוכל לבלות ולצאת לחופשות, נוכל לטפח תחביבים ועוד ועוד דברים, כל מה שמתחשק לנו…
בעצם שיש ביטחון כלכלי יש לנו יותר זמן ושקט נפשי…
נוכל גם להמשיך ולהשקיע עוד, כדי לשמר ולהגדיל את הביטחון והעצמאות הכלכלית שלנו.

למה דווקא דירה להשקעה?

בעולם נעשו מחקרים רבים בנושא ביטחון כלכלי*, כל המחקרים מראים שלכל האנשים בעלי האמצעים, האנשים שלקחו את האחריות לידיהם והגיעו לעצמאות כלכלית, ל-כ-ו-ל-ם יש נכסי נדל״ן! ולא רק זה לכולם יש מיומנויות נדלניות, כולם יודעים איך למצוא דירה או נכס מתחת למחיר השוק ולהרוויח בקנייה.
הם יודעים איך להתנהל עם שוכרים ומבינים במיסוי. דבר נוסף בולט מאוד הוא, שלכולם יש צוות תמיכה שמלווה אותם, הם בונים צוות של יועצים שמלווה אותם ותורם רבות להצלחה שלהם.
זה לא סתם אנשים מסויים מגיעים לעצמאות כלכלית ואחרים לא. ההצלחה מורכבת מתיכנון, אסטרטגיה, למידה של התחום ומיקוד – מיקוד כמו של קרן ליזר במטרה שאותה הציבו לעצמם.
דבר אחד ברור, זה אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד ולהצליח לקנות דירה להשקעה. כל מה שצריך זה רצון – רצון ללמוד ולהתקדם.
היום המצב שונה (ומשתנה כל הזמן), אנחנו צריכים לדאוג לכלכלת משפחתנו. האחריות היא שלנו לגמרי ליצירת ביטחון הכלכלי לעצמנו!

מתחילים…

דבר ראשון שחשוב להבין הוא שכולם יכולים לקנות דירה להשקעה אבל הרוב (יותר מ90%) קונים דירות ללא ידע ולכן ההשקעות שלהם לא מוצלחות. הם אלה שאנחנו שומעים עליהם במדיה, המשקיעים המאוכזבים שהפסידו הרבה כסף. מה שמעורר בכולנו את הפחד – הפחד להפסיד כסף.

משקיע נדל״ן שמבין עניין יזהה משקיע מוצלח אחר, מייד. מפני שהמשותף להם הוא צורת חשיבה דומה, מה שאני מכנה: ״חשיבה נדלנית״.
זה לא מסובך לסגל לעצמנו את דרך החשיבה הנדלנית. כל מה שצריך זה נכונות ללמוד דברים חדשים. להיות מוכנים לאמץ רעיונות חדשים שישרתו אותנו יותר טוב.

הדרך לשינוי צורת החשיבה שתוביל אותנו לקנייה מוצלחת של נכס או דירה במחיר נמוך ממחיר השוק – דבר שיעזור לנו להרוויח בקניה ולהבטיח מהתחלה שלא נפסיד בהשקעה, היא פשוטה:

 • לימודים, למדו איך לקנות דירה להשקעה – בקורס ״להיות נדלניסט״, תלמדו שיטה קלה ופשוטה שתוביל אותכם שלב שלב לקנייה מוצלחת וריווחית. כמי שיש לה ניסיון רב בקניית דירות להשקעה וליווי של משקיעים ויישום השיטה בשטח.
 • מנטור או ליווי (מתווכים לא נועדו למשימה הזאת) להשקעה הראשונה שלכם – פה זה קריטי שמי שמלווה אותכם יהיה בעל ניסיון עשיר, אדם שביצע השקעות רבות ולכן החשיבה הנדלנית היא טבע שני שלו. רבים נוטים לוותר על השלב הזה הם רואים בו ביזבוז כסף… האמת בשטח מראה שזהו שלב חשוב ביותר שמאפשר לקנות דירה בקלות וברווח. רבים מהאנשים שליוויתי בקניית הדירה הראשונה שלהם להשקעה, ביצעו השקעות מגוונות בארץ ובחו״ל בהצלחה רבה. חלקם אפילו הפכו למקצוענים בתחום. הרוב שומר על העיסוק העיקרי שלו והשקעות הנדל״ן מהוות את הביטחון והעצמאות הכלכליים שהביאו אותם מהתחלה להתעניין בתחום.
 • הצטרפו לקבוצת ״מבשלים נדל״ן״ בפייסבוק – שינוי החשיבה לחשיבה נדלנית יכול לגרום לכם להרגיש שאין לכם עם מי לדבר בסביבה הקרובה שלכם… אתם מדברים עכשיו שפה שונה. בקהילה תקבלו תמיכה, רעיונות חדשים ואפשרויות השקעה טובות, כל זה בשפה וצורת חשיבה נדלנית.

הדרך מתחילה כאן בקניית דירה להשקעה… ראו פוסטים נוספים בבלוג כמו הפוסט הזה

להתראות, רותם


פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

לכל הפוסטים

 • כמה רומנטי לרכוש מגרש חקלאי… או שלא?

  רותם נמיר פרדס

  במהלך שיחה עם חברה טובה היא שאלה אותי: ״מה דעתך שארכוש מגרש חקלאי להשקעה? יש לי סכום כסף קטן יחסית…

  למה הטלפון שלי שותק (47)
  אם אני יכולה כל אחד יכול, להשקיע ולישון טוב בלילה
 • איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי

  רותם נמיר פרדס

  איך בחרתי את ההשקעה הראשונה שלי? ואיך הייתי בוחרת אותה היום? אי שם לפני כ15 שנה רכשתי את הדירה הראשונה…

  למה הטלפון שלי שותק (34)
  אם אני יכולה כל אחד יכול, להשקיע ולישון טוב בלילה
 • מה יותר מפחיד אתכם בפנסיה?

  רותם נמיר פרדס

  בשלנים יקרים, קחו רגע למחשבה עם יד על הלב… מה יותר מפחיד אתכם? להשקיע בנדל״ן ולבסס את העצמאות הכלכלית שלכם…

  למה הטלפון שלי שותק (35)
  להשקיע ולישון טוב בלילה